Przejdź do treści
EN PL
EN PL

Program Praktyk Semestralnych |

FAQ Program Praktyk Semestralnych 2020

Jak co roku Michelin Polska S.A. w Olsztynie rozpoczyna nabór na Program Praktyk Semestralnych dedykowany dla studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przygotowaliśmy dla Was odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie praktyk w naszej Fabryce.

Na czym polegają praktyki w oferowanym Programie Praktyk Semestralnym?

Praktyki odbywane w Fabryce Michelin polegają na realizacji tematu z obszaru studiów, jakie interesują Studenta. Praktykę wykonywana jest pod okiem Opiekuna, który zostaje przydzielony indywidualnie na początku Programu Praktyk Semestralnych. Przykładowe tematy zrealizowanych praktyk można znaleźć tutaj.

Kto może zapisać się na praktyki semestralne?

Na praktyki semestralne może zapisać się każdy student, który ukończył I rok studiów dowolnego kierunku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Ważne jest, aby podczas zapisów wybrać odpowiedni obszar, który nas interesuje. W 2020 roku uruchamiamy praktyki na następujące obszary:

 

Ile godzin w tygodniu/miesiącu należy wypracować, żeby praktyka była zaliczona?

W Programie Praktyk Semestralnych nie ma ustalonej konkretnej liczby godzin do zrealizowania w ciągu tygodnia lub  w ciągu miesiącu. Celem Praktyki jest zrealizowanie powierzonego tematu maksymalnie w ciągu 3 miesięcy od daty rozpoczęcia praktyki. Średnio nasi Studenci wypracowywali 160 godzin praktyk w ubiegłych edycjach Programu Praktyk Semestralnych.

Czy praktyki są płatne?

Tak. Student otrzymuje wynagrodzenie za ukończoną praktykę.

Jak wygląda rekrutacja na praktyki semestralne?

Pierwszym etapem jest wysłanie CV na wybrany Program Praktyk Semestralnych poprzez naszą stronę kariery tutaj. Aplikować można maksymalnie do 19 stycznia 2020r. Dopiero w drugiej połowie stycznia 2020r. nasi Rekruterzy skontaktują się ze studentami w celu umówienia się na spotkania rekrutacyjne. Najpóźniej w ostatnim tygodniu stycznia 2020r. Student otrzyma informację zwrotną odnośnie przyjęcia do Programu Praktyk Semestralnych. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Masz jeszcze jakieś pytania? Skontaktuj się z nami!

Centrum Rekrutacji Michelin

rekrutacja@michelin.com

tel. (+48) 89 539 49 87