Programy dla studentów

Każdego roku studenci dołączają do nas, aby poznać naszą pracę, a także zdobyć cenne doświadczenie zawodowe. Rozpocznij swoją podróż z Michelin już podczas studiów!

PODEJMIJ WYZWANIE

Michelin proponuje Studentom wiele form współpracy - w trakcie oraz po ukończeniu studiów.Oferujemy bogaty zakres tematów praktyk semestralnych i wakacyjnych oraz specjalne programy studiów dualnych dla studentów kierunków technicznych.

STUDIA DUALNE - IDEALNE POŁĄCZENIE NAUKI Z PRAKTYKĄ?

Studia dualne to nowoczesny sposób kształcenia, który łączy tradycyjne zajęcia na uczelni (a obecnie przed komputerem) z pracą zawodową.

STUDIA DUALNE

Michelin Polska S.A. oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wspólnie prowadzą kształcenie w ramach Studiów Dualnych.

Studia Dualne skierowane są do studentów I roku Mechaniki i Budowy Maszyn oraz I roku Zarządzania i Inżynierii Produkcji, którzy chcą łączyć wiedzę z praktycznym przygotowaniem do zawodu realizowanym w firmie Michelin.

Program studiów dualnych  obejmuje:

  • Zajęcia dydaktyczne prowadzone na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim,

  • Zajęcia kształcenia zawodowego realizowane przez Specjalistów w fabryce Michelin,

  • Zdobywanie praktycznych umiejętności w fabryce Michelin,

  • Poznawanie najnowszych technologii wykorzystywanych w produkcji,

  • Możliwość skorzystania z corocznych płatnych praktyk wakacyjnych,

  • Comiesięczne wynagrodzenie dla Studenta Dualnego.

Studenci rozpoczynają studia dualne miesięcznymi praktykami wakacyjnymi, a zajęcia przewidziane w programie studiów dualnych rozpoczynają się wraz z rozpoczęciem roku akademickiego.

PROGRAMY PRAKTYK

Każdego roku kilkudziesięciu Studentów odbywa praktyki i staże zawodowe w Michelin Polska S.A.

Studentom oferujemy praktyki w wielu obszarach w fabryce w Olsztynie oraz w Dyrekcji Handlowej w Warszawie. Dajemy im możliwość poznania wielu stanowisk i zawodów oraz zdobycia praktycznego doświadczenia w pracy.

Program Praktyk Semestralnych skierowany jest głównie do studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Praktyki odbywają się w okresie od lutego do czerwca każdego roku, zakładają realizacje około 160 godzin, które dopasowywane są elastycznie do grafkiu zajęć Studenta. Student zobowiązany jest do pracy na terenie fabryki przynajmniej raz w tygodniu. Student otrzymuje wynagrodzenie za zrealizowaną praktykę.

Program Praktyk Wakacyjnych dedykowany jest głównie dla studentów uczelni wyższych spoza Olsztyna. Praktyka wakacyjna trwa 1 miesiąc, odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00. Student otrzymuje wynagrodzenie za zrealizowaną praktykę.

Studenci mogą aplikować na praktyki semestralne i wakacyjne poprzez zakładkę "Znajdź swoją pracę".

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami


Centrum Rekrutacji Michelin
tel. +48 (89) 539 49 87
email: wioletta.cudnoch@michelin.com
katarzyna.zadrozna@michelin.com