Przejdź do treści
EN PL
EN PL

Utrzymanie Ruchu

Celem Utrzymania Ruchu jest zapewnienie płynnej realizacji zleceń produkcyjnych poprzez utrzymywanie dostępności i pracy maszyn na jak najwyższym poziomie oraz konserwacje, remonty i przeglądy maszyn i urządzeń, zarządzanie gospodarką części zamiennych i dbanie o optymalny stan zapasów, zapewnienie bezpieczeństwa ludzi i środowiska pracy.

6

oferte de muncă

zobacz wszystkie oferty

Poznaj naszego pracownika

Krzysztof

Elektrodrążacz

Krzysztof
"Jestem ekspertem w swojej dziedzinie"

Pracę w Michelin rozpocząłem 28 lat temu na stanowisku tokarza w elektrociepłowni. Po 5 latach pracy zdobyłem odpowiednie kwalifikacje, aby móc operować sprawnie wszystkimi maszynami na wydziale. Przez kilka lat pracy nasz wydział prężnie się rozwijał, a ja pełniłem na nim obowiązki brygadzisty. W roku 1998 r. w fabryce Michelin w Olsztynie powstał zakład produkcji form. Dzięki moim przełożonym uzyskałem możliwość przeniesienia się tam oraz awansu. Zostałem wysłany na liczne szkolenia, między innymi do Gdańska, gdzie szkoliłem się i podnosiłem swoje kwalifikacje. Po kilkumiesięcznych szkoleniach przejąłem obowiązki frezera w zakładzie produkcji form i jednocześnie lidera swojej zmiany. Niestety, z przyczyn osobistych musiałem zrezygnować z pracy w Michelin na okres 2,5 lat. Po tym czasie, kiedy moja sytuacja osobista ustabilizowała się, uznałem, iż warto spróbować jeszcze raz i wrócić do zakładu pracy, który doskonale znałem oraz gdzie spełniałem się zawodowo. Przełożony, dzięki zaufaniu jakim mnie darzył, przywrócił mnie do pracy na ten sam wydział. Zostało mi zaproponowane stanowisko elektrodrążacza, które sprawuję do dziś. Jako pierwszy specjalizowałem się w znajomości obsługi laserów do wycinania elementów składowych opony- lamerek. Po 5 latach nabywania odpowiednich umiejętności i kwalifikacji, zostałem trenerem szkoleń. W roku 2015 r. uzyskałem możliwość wyjazdu do Tajlandii na szkolenie  wdrażające nowe technologie. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, nie tylko ze względu na wiedzę jaką stamtąd wyniosłem, ale również ze względu na kulturę, tradycję i ludzi, których tam poznałem. Od 1,5 roku jestem ekspertem w swojej dziedzinie. Pracuję na jednej zmianie, na której jestem liderem. Poza pracą, w życiu prywatnym interesuję się żeglarstwem.

Poznaj stanowisko
Elektrodrążacz
Elektrodrążacz
Poznaj historię Najważniejsze informacje
Poznaj stanowisko

Oferty pracy z obszaru Utrzymania Ruchu

Vignette

Niektóre stanowiska w Utrzymaniu Ruchu

Stanowiska Utrzymania Ruchu ściśle związane są z automatyką, informatyką, mechanika, elektryką i pneumatyką. Zespoły dostosowane są do wymagań każdego obszaru. Ewolucja technologiczna oraz unowocześnianie parku maszynowego wymaga ciągłego rozwoju i poszerzania wiedzy dlatego nasi pracownicy odbywają regularne szkolenia.

Vignette

Menedżer Utrzymania Ruchu

Menedżer Utrzymania ruchu jest odpowiedzialny za rozwój podległych pracowników Utrzymania Ruchu i współudział wraz z Serwisem Personalnym w zarzadzaniu ich karier. Analizuje wyniki Utrzymania Ruchu i wdraża niezbędne działania. Zajmuje się optymalizowaniem kosztów materiałów, usług i energii. Zapewnia bezpieczne warunki pracy poprzez utrzymanie maszyn i urządzeń w możliwie najlepszym stanie technicznym. Zapewnia realizację planów konserwacji i prewencji maszyn i urządzeń.

Kierownik Utrzymania Ruchu

Kierownik Utrzymania Ruchu jest odpowiedzialny za zagwarantowanie sprawności technicznej maszyn i urządzeń w celu realizacji planów produkcji. Zajmuje się prowadzeniem działań zmierzających do poprawy wydajności procesu produkcyjnego w dziedzinie bezpieczeństwa, jakości, produktywności i kosztów. Pilotuje plany akcji i projekty wspierające polepszenie wydajności przemysłowej. Optymalizuje wykorzystanie zasobów.

Technolog Utrzymania Ruchu \ Specjalista Utrzymania Ruchu

Technolog / Specjalista Utrzymania Ruchu wspiera Utrzymanie Ruchu w diagnozie oraz naprawie maszyn i urządzeń. Podejmuje działania w kierunku poprawy niezawodności maszyn i urządzeń. Przeprowadza szkolenia pracowników Utrzymania Ruchu w zakresie eksploatowanych technologii. Zajmuje się opracowaniem procedur Utrzymania Ruchu do eksploatowanych maszyn i urządzeń. Definiuje plany planów konserwacji oraz prewencji maszyn i urządzeń. Aktywnie współpracuje z Biurem Konstrukcyjnym w prowadzeniu modyfikacji maszyn i urządzeń oraz z serwisami zewnętrznymi i wewnętrznymi.

Mechanik

Mechanik nadzoruje prawidłową pracę maszyn i urządzeń oraz zajmuje się ich naprawami. Uruchamia maszyny po postoju. Zajmuje się regulowaniem parametrów maszyn. Wykonuje przeglądy i remonty bieżące. Obsługuje narzędzia informatyczne stosowane w parku maszynowym.

Elektromechanik

Elektromechanik nadzoruje prawidłową pracę maszyn i urządzeń oraz zajmuje się ich naprawami. Uruchamia maszyny po postoju. Zajmuje się regulowaniem parametrów maszyn. Wykonuje przeglądy i remonty bieżące. Obsługuje narzędzia informatyczne stosowane w parku maszynowym.

Cookie Privacy

Aby obejrzeć ten film na Youtube: Zaakceptuj wszystkie cele związane z YouTube (rozważ, że musisz zaakceptować wszystkie oprócz Geolokalizacji) + Zaakceptuj partnera YouTube


Open cookie Preferences