Przejdź do treści
EN PL
EN PL

Badania i rozwój

Innowacje zawsze były centralnym punktem strategii rozwoju Grupy. Matematycy, specjaliści od materiałów, informatycy ... nie mniej niż 6600 badaczy pracuje nad wynalezieniem mobilności jutra we współpracy z uniwersytetami i laboratoriami na całym świecie.

6

oferte de muncă

zobacz wszystkie oferty

Nasz pracownik

Paweł

Inżynier Projektu Automatyk

Pawel
"Karierę w Michelin rozpocząłem od praktyk semestralnych"

Moja przygoda z firmą rozpoczęła się w roku 2018, w którym to zaaplikowałem na Program Praktyk Semestralnych ogłaszany na stronie rekrutacyjnej. Podczas drugiego roku moich studiów na Mechatronice musiałem odbyć praktyki i szukałem okazji do zdobycia doświadczenia w większej, światowej firmie. Postanowiłem spróbować swoich sił i wysłałem CV. Kolejnym etapem było spotkanie z moim obecnym przełożonym. Pozytywnie przeszedłem przez „ogień pytań” m.in. przedstawienie tematu swojej pracy inżynierskiej czy też pytania dotyczące spraw technicznych. Dostałem również zadanie do wykonania polegające na opracowaniu zasady działania systemu skanerów 1D do kodów kreskowych na oponie. Na zrealizowanie projektu skierowanego do mnie miałem 3 miesiące. Zostałem dokładnie wdrożony do pracy w Biurze Konstrukcyjnym, z dnia na dzień zyskiwałem coraz większą autonomię. Oddałem projekt, przełożony go zaakceptował i pochwalił mnie za bardzo dobry sposób wykonania pracy. Zostałem doceniony. Po wykonaniu praktyki odbyłem rozmowę z przełożonym, podczas której zaproponował mi pracę w Biurze Konstrukcyjnym. Ze względu na studia nie mogłem niestety podjąć pełnoetatowej pracy, więc zdecydowałem się na staż, a pracę rozpocząłem od stycznia 2019r. Jestem gotowy na szkolenia i wyjazdy. Cieszę się, że sprawy tak się  potoczyły. Od stycznia 2019 roku aż do dnia dzisiejszego pracuje jako pełnoetatowy pracownik firmy Michelin. Swoją pracę kontynuuje dalej w Biurze Konstrukcyjnym. Sporą część czasu spędziłem będąc w delegacjach na terenie Europy. Zwiedziłem takie kraje jak: Hiszpania, Francja, Włochy, Niemcy, Węgry, Rumunia. Praca polegała na instalacji nowych bądź „starych” maszyn w danej fabryce. Naszym priorytetem jest to aby maszyna była w 100% sprawna oraz bezpieczna , dlatego dużą cześć swojej pracy poświęcam na detalach. W naszej pracy, dużym priorytetem jest szybkość oraz jakość rozwiązywania problemu.

Poznaj stanowisko
Inżynier Projektu Automatyk
Konstruktor

Praca w Biurze Konstrukcyjnym nad międzynarodowymi projektami z całego świata

Poznaj historię Najważniejsze informacje
Poznaj stanowisko

Inne referencje

Oferty badań i rozwoju

Thumbnail

Główne prace badawczo-rozwojowe w Michelin

Chociaż niekoniecznie jest to bardzo widoczne, opona jest obiektem o niewiarygodnej złożoności. Obiekt, który będzie musiał dostosować się do zmian globalnej mobilności, nowych form mobilności, cyfryzacji rynku, ograniczeń środowiskowych i spełniać nowe potrzeby naszych klientów. Dlatego w Michelin badania i innowacje obejmują 350 różnych dziedzin wiedzy specjalistycznej i bardzo dużą liczbę zawodów.

Vignette

Projektant maszyn specjalnych

Organizuj i oceniaj aktywność jego zespołu.
Odpowiada za poziom umiejętności i rozwój ludzi.
Gwarantuje klientom zobowiązania podjęte w zakresie jakości, kosztów i czasu.
Identyfikuje rozwój techniczny i proponuje kierunki strategiczne.

Projektant opon

Projektuje nowe obiekty z kompensacją kompromisów w zakresie wydajności.
Odpowiada za proces projektowania, od cyfrowej symulacji do testowania pojazdu.
Współdziała z chemikami, fizykami, mechanikami i przedstawicielami marketingu. 


Materiały architektoniczne

Osiąga projekt w swojej dziedzinie działalności, jako uczestnik podstawowego zespołu programu badawczego.
Koordynuje projekty innych zawodów materiałowych jako funkcja syntezy.
Gwarantuje wdrożenie strategii materiałowej (koncepcja).

Inżynier modelowania cyfrowego

Wykazuje wiedzę na temat stosowania kodu elementów skończonych.
Przepisuje i sprawdza ewolucje kodu.
Ustawia kod na żądanie projektantów produktu / procesu.
Trenuj nowych użytkowników.

Cookie Privacy

Aby obejrzeć ten film na Youtube: Zaakceptuj wszystkie cele związane z YouTube (rozważ, że musisz zaakceptować wszystkie oprócz Geolokalizacji) + Zaakceptuj partnera YouTube


Open cookie Preferences