Przejdź do treści
EN PL
EN PL

News |

Paweł Kazimierczuk opowiada o pracy Automatyka

Dlaczego  Michelin ?
Chciałem zobaczyć jak wygląda praca w tak dużej firmie. Zaczynałem od półrocznego stażu: jednocześnie studiowałem i pracowałem. W 2019 roku dołączyłem do zespołu Biura Konstrukcyjnego i od tamtej pory pracuję na stanowisku Automatyka

 

Jak przyjął Ciebie zespół? 

Od pierwszego dnia „pod swoje skrzydła” wziął mnie jeden z doświadczonych automatyków. Przekazał  szereg użytecznych informacji, wprowadził w kulisy zawodu, pokazał codziennie problemy i zadania z jakimi spotyka się automatyk naszej firmy. Dzień po dniu poznawałem się coraz lepiej z całą ekipą Biura.

 

Co Ciebie najbardziej zaskoczyło w pracy? 

Liczba i różnorodność maszyn jakie znajdują się w naszej firmie. Już pierwszego dnia chciałem podłączyć się swoim komputerem do wszystkich maszyn i zacząć coś programować. Tak ogromny park maszynowy pozwala  „młodym” pracownikom  poznać proces technologiczny oraz zasady działania tych maszyn.  

 

Twoje pierwsze miesiące w pracy, jak je wspominasz?

Szybko „załapałem” jak wygląda praca automatyka  i dostałem swoje pierwsze zadanie: musiałem nauczyć się zasad działania przydzielonej mi maszyny oraz  poznać program PLC . To był dobry początek, który pokazał mi, że w Michelin  można rozwijać swoje kompetencje.

Następnie przyszedł czas na wyjazd zagraniczny. Poleciałem do Włoch gdzie współpracowałem przy instalacji dużej maszyny. Nadzorowałem rozruch urządzenia od strony elektrycznej i automatycznej. Analizowanie schematów elektrycznych w stosunku do rzeczywistości, pozwoliło mi nauczyć się „sprytu” oraz szybkiej reakcji na problemy.

Kolejne miesiące przyniosły kolejne wyjazdy za zagranice. Łącznie zwiedziłem 6 krajów i 9 fabryk Michelin.

 

Co daje Ci satysfakcję? 

Rozwój kompetencji, samodzielnie uruchamiane maszyny. Od początku „łapałem” się każdej pracy, w której mogłem wykorzystać swoją wiedzę oraz doświadczenie. Cieszyłem się z najmniejszych sukcesów jakie udało mi się  osiągnąć samodzielnie. Z czasem moje zadania były coraz większe  trudniejsze. Mam na swoim koncie kilka maszyn, które uruchomiłem samodzielnie. Czuję ogromną satysfakcję kiedy moja praca jest doceniana przez innych. 

 

 Jakie cechy charakteru, umiejętności musi posiadać dobry automatyk? 

 

Opowiesz nam coś o sobie?

Hobbystycznie zajmuję się elektryką oraz mechaniką oraz drukiem 3D . Zajmuję się też testowaniem nowych rozwiązań technologicznych dzięki  czemu łatwiej jest mi rozwiązywać różne  problemy.

Cookie Privacy

Aby obejrzeć ten film na Youtube: Zaakceptuj wszystkie cele związane z YouTube (rozważ, że musisz zaakceptować wszystkie oprócz Geolokalizacji) + Zaakceptuj partnera YouTube


Open cookie Preferences