Przejdź do treści
EN PL
EN PL

News |

O pracy Requestera opowiada Marek i Łukasz

Są zawsze na pierwszej linii frontu, załatwiają rzeczy niemożliwe do załatwienia, dowiadujemy się o nich wtedy kiedy szwankuje nam sieć, aplikacja  czy komputer.  Zawsze do dyspozycji, z uśmiechem rozwiązują nasze problemy . O swojej pracy opowiadają nasi requesterzy Marek i Łukasz

1.Dlaczego Michelin?

Łukasz, Marek
Ponieważ jest dużą międzynarodową firmą, daje możliwość rozwoju oraz stabilność zatrudnienia. Pewnie nie każdy w młodym wieku myśli o dalekiej przyszłości jak emerytura ale my tak ? firma odprowadza dodatkowe składki emerytalne  i jest to naprawdę genialna sprawa.

Kim jest Requester?

Najprościej mówiąc  - spełniamy  wszystkie prośby związane z ogólnie pojętą informatyką. Pomagamy 5000 użytkowników np.  w utworzeniu konta , otrzymaniu komputera do pracy, nadajemy uprawnienia do zasobów sieciowych, rozwiązujemy problemy z aplikacjami.
Wspieramy  firmę i pracowników w różnych jej aspektach np. funkcjonowaniu sieci komputerowej, jesteśmy odpowiedzialni za kontrolę i nadzór nad zgłoszeniami awarii dotyczących aplikacji / sprzętu. 

…. Zakres prac jest naprawdę szeroki i zawsze pojawiają się nowe sytuacje, na które trzeba natychmiast reagować Dużym wyzwaniem jest w  prosty i zrozumiały sposób wytłumaczyć proces, język informatyczny przełożyć na język zrozumiały dla każdego
Dzielimy się czasem pracy tak aby zawsze ktoś odebrał telefon, nasza misja to pomóc każdemu jak najszybciej rozwiązać potrzebę. 

Pamiętacie swój pierwszy dzień w firmie?

Marek: Musiałem przedstawić się przed cały Serwisem Informatyki ? to było ciekawe doświadczenie. Zapamiętam go do końca życia ?Moi koledzy „zarzucili” mnie informacjami o systemie zarządzania. Nie potrafiłem sobie tego wyobrazić jak to wszystko funkcjonuje zanim nie przystąpiłem do codziennych zajęć. Nieoceniony wkład we wdrażaniu mnie we wszystkie narzędzia pracy i procesy mieli moi koledzy, którzy z wielką cierpliwością wdrażali mnie w projekty.
 

Łukasz: Mój pierwszy dzień wyglądał tak samo: przedstawienie się przed wszystkimi kolegami z działu na wspólnym spotkaniu. Każdy opowiadał po kolei czym się zajmuje.  W pierwszych dniach pracy miałem też spotkania z IM’ami (możecie napisać co oznacza ta funkcja?)_ z każdej linii produkcyjnej. Opowiedzieli mi o swojej pracy, pokazywali zakład, dzięki czemu łatwiej mi było zrozumieć wyobrazić sobie jaki mam wpływ na pracę innych. 

Za co lubicie swoją pracę?

Łukasz: Za zespół, z którym obecnie pracuję . Kiedy  zaczynałem pracę koledzy zawsze znaleźli czas na udzielenie wsparcia, mieli ogromne pokłady cierpliwości kiedy się uczyłem nowych dla mnie rzeczy. Klimat w firmie tworzą ludzie. Ich motywacja, energia, charyzma oraz wielkie doświadczenie w prowadzeniu projektów „trzymają mnie”  już 11 lat w naszej firmie.  Każdy z moich przełożonych miał inny styl zarządzania i od każdego mogłem się czegoś innego nauczyć.
 

Marek: Za codzienne wyzwania ? Informatyka cały czas idzie do przodu, więc na monotonność nie narzekam. Aplikacje oraz sprzęt IT bardzo dynamicznie rozwijają się. Aby pomagać użytkownikom muszę się sam szkolić.  Cały czas jest coś nowego do poznania a firma oferuje nam liczne szkolenia. 
Zmiany spowodowane rozwojem digitalizacji  zauważają szczególnie Panie po urlopach macierzyńskich (nowe aplikacje, nowa poczta, nowe digitalne ułatwiające pracę rozwiązania). 

Co było dla Was największym wyzwaniem? 

Łukasz: Chyba zapoznanie się z ogromnym zakresem obowiązków i nowych narzędzi. 
 

Marek: Dla mnie to była obsługa klientów wewnętrznych (pracowników) przez telefon w pierwszych dniach pracy oraz prowadzenie szkoleń  nowych pracowników z zakresu bezpieczeństwa IT. Wyzwaniem było też  uczestnictwo w dużych projektach np. migracja do nowszej wersji windowsa.
A co albo kto  motywuje  Was do rozwoju?
Łukasz, Marek
Zespół, koledzy i zadowolony użytkownik sprawiają ,że poniedziałki nie są takie złe. 
Kontakt z osobami z innych krajów np. z Indii lub Meksyku sprawia ,że świat staje się piękniejszy.

A poza pracą …

Marek:
Mam żonę i dwójkę dzieci. Lubię z małżonką pograć w squasha, z kolegami posiedzieć w suchej saunie i  schłodzić się w jeziorze ? polecam to wszystkim!
Lubię również podróżować po Warmii i Mazurach. Odnajdywać stare budowle, ruiny pałaców, zwiedzać bunkry, zabytkowe cmentarze oraz wiadukty kolejowe.

Łukasz: Pasjonują  mnie papierowe i cyfrowe gry RPG, które rozwijają moją kreatywność, szybkie rozwiązywanie problemów… no  i pomagaja odstresować się 

Łukasz Malkuszewski
Łukasz Malkuszewski
marek kamieński
Marek Kamieński
Cookie Privacy

Aby obejrzeć ten film na Youtube: Zaakceptuj wszystkie cele związane z YouTube (rozważ, że musisz zaakceptować wszystkie oprócz Geolokalizacji) + Zaakceptuj partnera YouTube


Open cookie Preferences