Praktyki zawodowe

Studenci mogą łączyć naukę na uczelni z doświadczeniami zawodowymi, odbywając swoje praktyki w firmie Michelin. Dołącz do nas aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.

Praktyki to doskonały początek kariery zawodowej

 

W ramach programu praktyk semestralnych możesz zyskać praktyczne doświadczenie w pracy w przedsiębiorstwie przemysłowym.

Nasza firma od zawsze uważała praktyki zawodowe za doskonały sposób zapewnienia młodym ludziom możliwości zatrudnienia. Właśnie dlatego, w dniu 28 czerwca 2011 roku podpisaliśmy Kartę Praktyk Zawodowych, potwierdzając w ten sposób nasze zaangażowanie w tym zakresie.

W firmie Michelin istnieje możliwość odbycia praktyk zawodowych w wielu różnorodnych specjalizacjach. Począwszy od działu zakupów aż po dział personalny, poprzez dział jakości i zarządzania  - dopilnujemy, aby powierzone Ci zadania były dopasowane do Twojego wykształcenia oraz poziomu studiów.

Michelin to grupa umożliwiająca praktykantom  realizację prawdziwych projektów i wykonywanie odpowiedzialnych zadań. Dzięki temu zdobyłam nowe umiejętności i zyskałam większą pewność siebie już po kilku miesiącach praktyki w firmie.

Caroline, asystentka działu marketingu biorąca udział w programie praktyk zawodowych.

Konkretna pomoc na co dzień

W ramach praktyk zawodowych w firmie Michelin z praktykantem podpisywana jest umowa na okres od 3 do 6 miesięcy - zapoznaj się z informacjami na stronie dołącz do Michelin i zostań pełnoprawnym praktykantem w firmie. Twój opiekun będzie Ci towarzyszyć przez cały okres wykonywania Twoich zadań w firmie.

Koszty Twoich szkoleń będą pokrywane przez Michelin, a ponadto otrzymasz wynagrodzenie odpowiadające Twojemu wykształceniu, które w każdym przypadku będzie równe lub wyższe od obowiązującej płacy minimalnej.

Firma powierzyła mi do realizacji prawdziwe projekty, które rzeczywiście były przydatne dla przedsiębiorstwa, a nie były tylko zadaniami, które miały zająć czas stażysty. Czuję się pełnoprawnym członkiem mojego zespołu i doceniam różnorodność kultur w naszym przedsiębiorstwie.

Gauthier, młodszy pracownik działu zakupów uczestniczący w praktykach zawodowych.

Ponad 500 spotkań rocznie, podczas których możemy wymieniać informacje

Nasi pracownicy i menedżerowie odpowiedzialni za współpracę z uczelniami spotykają się z potencjalnymi kandydatami, aby porozmawiać o ich pasjach i zainteresowaniach, ścieżkach rozwoju oraz wykonywanych zawodach. Targi pracy, wydarzenia na uniwersytetach, akcje rekrutacyjne - skorzystaj z jednej z 500 okazji rocznie, aby porozmawiać z nami o Twoich planach.

Ponadto uczestniczymy w spotkaniach organizowanych na uczelniach wymienionych na stronie nasze szkoły i uczelnie partnerskie .

Aby nie pominąć żadnego ważnego zdarzenia, śledź nasze aktualności  także w serwisach Twitter, Facebook i LinkedIn.

Oferty praktyk zawodowych dostępne za jednym kliknięciem

Aby zgłosić się na praktyki zawodowe w firmie Michelin lub uzyskać szczegółowe informacje dotyczące bieżących ofert, odwiedź stronę oferty praktyk w sieci .

Przeczytaj nasze porady praktyczne , aby przygotować swoją aplikację. Nasze wskazówki dotyczą różnych tematów, począwszy od przesłania CV aż po spotkanie rekrutacyjne oraz tworzenie swojego wizerunku w sieci.

W ramach programu praktyk semestralnych możesz zyskać doświadczenia praktyczne w pracy w przedsiębiorstwie przemysłowym.