Dzień rozmowy kwalifikacyjnej: jak się przygotować?

Jeśli zaprosiliśmy Cię na rozmowę w sprawie pracy w Michelin, oznacza to, że jesteś już w połowie drogi do jej zdobycia . Jest to właściwy moment, aby opracować jak najlepszy sposób zaprezentowania siebie rekruterom. W końcu taka okazja zdarza się tylko raz!

Oczywiście trzeba będzie przedstawić swoje szczególne umiejętności oraz doświadczenie zawodowe oferowane naszej firmie. Jednak nie tylko na tym skoncentruje się tego dnia osoba rekrutująca.

W trakcie tych rozmów nasi rekruterzy szczególnie uważnie przyglądają się osobowości kandydatów

Anna Linne, rekruterka Michelin w Niemczech

To dobry moment, aby wyjaśnić, co Cię wyróżnia i jak zamierzasz wykorzystać swoje zdolności w pracy.

Poszukujemy ludzi otwartych i pragnących rozwijać się w pracy. Odpowiednia osoba powinna być także twórcza, dynamiczna i umieć przejmować inicjatywę.

Katarzyna Dalba, rekruterka Michelin w Polsce

Pytania, świadectwo zainteresowania kandydata

Nie czuj się niepoważnie, dlatego że chcesz zadać pytanie – w rzeczywistości rekruterzy oceniają to pozytywnie. „Nasi rekruterzy przychylnie patrzą na zadawanie pytań przez kandydata podczas rozmów kwalifikacyjnych” – mówi Linne. „To czytelny sygnał, że kandydat naprawdę jest zainteresowany”.

Mogą to być pytania dotyczące samej pracy, firmy lub możliwości rozwoju kariery w Michelin. Zanim wybierzesz się na rozmowę, odwiedź witrynę Michelin Careers, aby sprawdzić, czy na któreś ze swoich pytań możesz uzyskać odpowiedź już wcześniej.

Przede wszystkim – rozluźnij się! Dobrze się wyśpij i wyjdź z domu odpowiednio wcześniej, aby nie denerwować się możliwością spóźnienia. Dzięki temu przybędziesz na rozmowę w spokoju i w pełni gotowości do podboju świata.