Chcesz pracować w Michelin? Zobacz, jak to osiągnąć

Nasz proces rekrutacji, podobnie jak wiele innych rzeczy w firmie Michelin, jest jedyny w swoim rodzaju. Koniec ze standardowymi testami osobowości – pracownicy naszego działu rekrutacji chcą przede wszystkim dowiedzieć się, co możesz zapewnić naszej firmie na swoim nowym stanowisku, w jaki sposób ukształtowała Cię Twoja przeszłość i jak mogłaby przebiegać Twoja przyszła kariera w naszym przedsiębiorstwie.

 

Proces rozpoczyna się od wypełnienia wniosku w sieci. Jeżeli Twoje doświadczenie spodoba się nam, otrzymasz odpowiedź w terminie 30 dni. Kilka dni później zorganizowana zostanie wstępna rozmowa telefoniczna z pracownikiem naszego działu rekrutacji.

 

Rozmowa rekrutacyjna: rozluźnij się!

 

W terminie jednego miesiąca  dowiesz się, czy jesteś zaproszony na pierwszą rozmowę rekrutacyjną – „Jeżeli jej rezultat jest pozytywny, kandydat zostanie zaproszony do naszej siedziby lub jednego z zakładów w celu przeprowadzenia kolejnej rozmowy rekrutacyjnej” - mówi Jill Goulette,  Szef Działu Rekrutacji w firmie Michelin w USA.

 

W ramach rozmowy rekrutacyjnej będziesz rozmawiać z różnymi pracownikami Michelin, przede wszystkim z menedżerem rekrutacji oraz pracownikiem działu HR . Najważniejsze jest, aby nie zachowywać się w sposób nieśmiały - jest to najlepszy moment, aby pokazać nam, co jesteś wart – i nie denerwuj się! Nasi pracownicy zrobią wszystko, abyś czuł się w sposób całkowicie wygodny i mógł swobodnie przedstawić swoje umiejętności oraz doświadczenia.

 

Zadawanie odpowiednich pytań

 

Przedstawiam się, wyjaśniam ewentualne wątpliwości dotyczące określonego stanowiska pracy oraz streszczam pokrótce kandydatowi przebieg rozmowy rekrutacyjnej” - wyjaśnia Ricardo Castaneda, pracownik działu rekrutacji firmy Michelin w Meksyku.

 

Kandydat, który ma największe szanse na sukces - mówi Castaneda - to osoba, która „zachowuje się w sposób pewny siebie, szczerze odpowiada na pytania, posiada umiejętności i kwalifikacje wymagane na danym stanowisku oraz zadaje właściwe pytania.” Jeżeli rezultat rozmowy jest pozytywny, firma Michelin przedstawia kandydatowi ofertę pracy tego samego dnia.

 

Nadszedł czas, aby podjąć ostateczną decyzję – czy będziesz pracować w Michelin? Tę najważniejszą decyzję podejmiemy razem. Proces rekrutacji w firmie Michelin jest korzystny dla obu stron!