Młodzi chemicy poszerzali swoją wiedzę w naszej fabryce.

24 listopada w Zakładzie  Produkcji Połfabrykatów w fabryce Michelin w Olsztynie gościli studenci z Koła Naukowego Chemików Politechniki Gdańskiej.  Studenci byli bardzo zainteresowani praktykami i mozliwościa pracy po ukończeniu studiów oraz procesami technologicznmi związanymi z produkcją gumy.   Nasza fabryka –pracownicy, proces produkcji, organizacja zrobiły na nich wielkie wrażenie. A oto ich refleksje zaraz po wizycie:

  „Bardzo było mi miło, że tak nas entuzjastycznie przyjęli, byli przygotowani na nasze przyjście (super prezentacja, odpowiedni pracownicy, którzy nas oprowadzali po halach (…) Jestem pod ogromnym wrażeniem i bardzo zadowolona z tej wycieczki J”

„W firmie bardzo mi się podobało. Pierwsze pozytywne wrażenie to bardzo przyjaźnie nastawieni pracownicy firmy, którzy starali się przedstawić wszystkie aspekty działania firmy, swoje wrażenia z pracy w firmie i opcje jakie mają do zaoferowania nam, gdybyśmy chcieli związać swoją przyszłość z pracą w tym zakładzie. Moją uwagę zwróciło bardzo dobrze wyposażone laboratorium i szeroki zakres badań jakim poddawane są wszelkie substraty i produkty wykorzystywane w zakładzie. J”

 „Wycieczkę do fabryki Michelin oceniam bardzo pozytywnie. Oprowadzający nas pracownicy firmy byli bardzo życzliwi oraz w sposób profesjonalny opowiedzieli nam o swojej pracy. Wycieczka ta pozwoliła poszerzyć moja wiedzę na temat pracy w dużych zakładach produkcyjnych jak i dała pogląd na ewentualne miejsce pracy po ukończeniu studiów.”

 „Wyjazd do firmy Michelin bardzo mi się podobał, szczególnie to w jaki sposób zostaliśmy przyjęci przez osoby, które nas oprowadzały po zakładzie. W mojej opinii w tej firmie są duże możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji co jest dużym plusem. Firma rozwija się i unowocześnia swoje technologie co świadczy o tym, że jest to firma z przyszłością, dlatego z pewnością niedługo aplikuję tam aby wypróbować swoich sił. J”

Katarzyna Dalba