Przejdź do treści
EN PL
EN PL

news |

Patryk Badura opowiada o swojej pasji i o tym jak pogodzić ją z pracą w Michelin

Patryk Badura
Patryk Badura

Skąd pomysł na pracę w Michelin?
Markę Michelin pamiętam z dzieciństwa z rajdów Paryż –Dakar. Już jako dziecko lubiłem samochody i od zawsze interesowała mnie motoryzacja.

Czym zajmujesz się w Michelin?
Pracuję jako magazynier i zestawiacz  płynów pomocniczych do produkcji opon w Zakładzie Półproduktów.

Moja codzienna praca polega na zaspokajaniu potrzeb naszych klientów, dla których przygotowuję wysyłki oraz kleje i farby potrzebne do produkcji opon.

Jak w kilku słowach opisałbyś swoją pracę?
Moja praca jest bardzo ciekawa, każdego dnia staję przed nowymi wyzwaniami. W Michelin mogę się rozwijać, co daje mi dużą satysfakcję, a dzięki bogatej ofercie szkoleń mogę podnosić swoje kompetencje zawodowe. Aktualnie pomagam przy wdrażaniu nowych asortymentów klejów i farb na cały świat. 

Jakie jest Twoje hobby?
To bardziej pasja niż hobby, a jest nim kolarstwo. Już jako dziecko lubiłem jeździć na rowerze. Zawsze ciągnęło mnie do rywalizacji. Kiedy 25 sezonów temu pojawiła się informacja o wyścigu o Puchar ,,Gazety Olsztyńskiej’’ wziąłem w nim udział i rozpocząłem przygodę z wyścigami rowerowymi.

Jak godzisz swoją pasję z pracą?
Łączenie pracy z pasją jest możliwe na moim stanowisku. Zarówno praca jak i pasja wymaga systematyczności, autonomicznego i planowego podejścia do realizacji celów. Dzięki temu realizuję się zarówno w pracy jak i kolarstwie.

W 2009 założyłem Integracyjny Klub Rowerowy M-Team. Dzięki regularnemu wsparciu Michelin, cała drużyna może spełniać swoje kolarskie marzenia.

Jaki jest Twój największy sukces związany z kolarstwem?
Największym sukcesem dla mnie było Mistrzostwo Polski w Tandemie na szosie i torze w 2003/2004 roku. A co do sukcesu indywidualnego największym osiągnięciem jest dla mnie srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski ze startu wspólnego Masters,  wywalczyłem te medale jednocześnie pracując w naszej firmie, a to naprawdę  rzadko spotykane w takich Mistrzostwach