Przejdź do treści
EN PL
EN PL

Michelin |

Jak chronimy się przed COVID-19

Michelin Polska od początku pandemii Covid-19, aktywnie włącza się w walkę z wirusem.  Produkcja maseczek, płynu do dezynfekcji dla najbardziej potrzebujących instytucji, wspieranie lokalnych podmiotów w walce z pandemią – to elementy prewencji, które realizujemy od wiosny tego roku.

W walce z Covid19 nie zapominamy także o naszych Pracownikach. Minimalizowanie zakażeń oraz bezpieczne środowisko pracy z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego - to wyzwania, przed którymi stoi nasz Serwis Bezpieczeństwa.

Opowie o nich Piotr Sokół, Szef Serwisu.

1. Jak olsztyńska fabryka Michelin zabezpiecza swoich pracowników  przed zakażeniem?

Stosujemy się do zaleceń i rekomendacji Sanepidu. Przygotowaliśmy też i wdrożyliśmy plan działań wykorzystując doświadczenia podobnych nam fabryk Grupy Michelin.

2. Co wchodzi w zakres działań

Każdy pracownik jest oczywiście zobowiązany do noszenia maseczek,  dezynfekcji dłoni, stanowisk pracy oraz przestrzegania ogólnych standardów prewencji COVID-19. Te podstawowe elementy i odpowiedzialna załoga pozwalają nam bezpiecznie pracować. Ale nie poprzestajemy tylko na tym, sukcesywnie wdrażamy nowe elementy ochrony

3. Jakie dodatkowe działania podejmujecie?

Nasze działania są na bieżąco analizowanie i dostosowywane do aktualnej sytuacji. Oto kilka przykładów:

4. Czy pracownicy olsztyńskiej fabryki i dyrekcji handlowej w Warszawie mogą czuć się bezpiecznie w kontekście tak dużej liczby zachorowań w kraju i regionie.

Dziś naprawdę ciężko odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Bezpieczeństwo Nas wszystkich zależy od postawy każdego z nas. Od tego, czy stosujemy standardy prewencji COVID-19 i czy reagujemy właściwie w sytuacjach kiedy wirus nas dotyka. Rozmawiam z pracownikami każdego dnia i mogę potwierdzić, że wielu z nich widzi bardzo duże zaangażowanie naszej firmy jakie wkładamy w zabezpieczenie naszych zespołów przed ryzykiem zachorowania.

5. Co chciałby Pan przekazać osobom, które pierwszy raz przekroczą bramę fabryki?

Po pierwsze Witamy i życzy miłej i bezpiecznej pracy. Chciałbym też poprosić o przestrzeganie wszystkich zaleceń jakie wdrożyliśmy w olsztyńskiej fabryce i dyrekcji handlowej w Warszawie.

I jeszcze jedno- jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły i spostrzeżenia naszej załogi,  które pomogą nam skutecznie walczyć z wirusem.