Skip to main content
EN PL
EN PL

NEWS |

O ZAWODZIE PRAWNIKA OPOWIADA MAGDALENA ZYGADŁO, RADCA PRAWNY MICHELIN

1. POWIEDZ KILKA SŁÓW O SOBIE: JAKIE STANOWISKO ZAJMUJESZ, JAK SIĘ ZACZĘŁA TWOJA PRZYGODA Z MICHELIN?

Jestem Radcą Prawnym. Swoją przygodę z Michelin rozpoczęłam jeszcze w trakcie aplikacji radcowskiej. Wymagało to ode mnie pogodzenia niełatwych  początków w nowym miejscu z bardzo trudnym egzaminem zawodowym.  To było duże wyzwanie, które dało mi mnóstwo  satysfakcji.  W Serwisie Prawnym jest nas czworo: ja, Justyna Głodkowska, Daniel Kwiatkowski i Radosław Pawluk w Dyrekcji Handlowej w Warszawie. Jesteśmy częścią większego, międzynarodowego zespołu. Mamy kolegów w Rumunii, Serbii czy na Węgrzech, Każde z nas ma swój zakres specjalizacji.  W moim przypadku są to zagadnienia korporacyjne spółek Grupy Michelin i prawo pracy. 

 
2. Czym się zajmujesz na co dzień

Obsługą prawną, czyli rozstrzyganiem problemów prawno-formalnych, doradztwem, pomocą w redakcji pism oraz reprezentacją naszej Spółki przed sądami i urzędami. Ciekawym i sympatycznym zadaniem jest prowadzenie szkoleń naszych pracowników na tematy prawne oraz udział w różnych projektach, np. przekształcenie formy prawnej naszej Spółki.

 

3. Najtrudniejsze wyzwanie w Twoim zawodzie?

Najtrudniejsze momenty to te kiedy  dwie lub nawet trzy pilne sprawy,  trzeba zakończyć w tym samym terminie.  Prawo rządzi się  swoim prawem, należy tak zorganizować czas pracy aby wysłać pismo w terminie.

 

4. Jakie cechy, predyspozycje powinien mieć prawnik w takiej firmie, jak nasza?

Przede wszystkim wielozadaniowość i „ogarnianie” informacji dostarczanych rozmaitymi drogami – mailami, teamsami, podczas rozmów telefonicznych czy spotkań. Musimy też potrafić komunikować się z różnymi osobowościami,  rozumieć potrzeby, jak i istotę problemu. Przy tylu zadaniach jakie niesie ze sobą zawód prawnika ważna jest również umiejętność wyboru priorytetów. W naszej pracy przydaje się z pewnością odporność i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Ważny jest też optymizm, konsekwencja, akceptowanie zmian i cierpliwość.

 

Co daje ci satysfakcję ?

Niewątpliwie wszystkie rozwiązane sprawy, wypracowane ugody czy osiągnięte  porozumienia  dają poczucie satysfakcji. Bardzo miło jest też patrzeć jak zawiłe tematy prawne omawiane z kolegami (klientami wewnętrznymi) niebędącymi prawnikami stają się dla nich jasne i zrozumiałe.

Praca prawnika  jest jednocześnie wyzwaniem jak i satysfakcją samą w sobie ponieważ wymaga  pełnej gotowości intelektualnej w każdym momencie.  Wszyscy wiemy jak dużo prawnicy muszą się uczyć –  nieustannie zmieniające się prawo wymaga od nas samokształcenia się przez całą  karierę zawodową.
Jako ciekawostkę dodam, że uczymy się nie tylko zmieniających się przepisów prawnych ale i nowych technologii,  wkraczających również w obszar prawa np. wprowadzenie certyfikowanego podpisu elektronicznego, który jest obligatoryjny dla wszystkich członków zarządów w polskich spółkach.

Praca w międzynarodowej firmie jaką jest Michelin,  daje możliwość poznania  prawa w innych krajach,  obserwacji jak funkcjonuje międzynarodowa grupa kapitałowa czy poznanie kolegów z innych krajów czy  odmiennych kultur.

 


Co najbardziej zaskoczyło ciebie w firmie ?

Od lat obserwuję ciągły rozwój, postęp technologiczny naszej Spółki oraz  podziwiam zdolność adaptacji do zmieniającej się wciąż sytuacji. Jest to widoczne nie tylko na  produkcji ale również w części administracyjnej. 

 

Kilka słów o Tobie

Prywatnie jestem mamą nastolatki. Mieszkam na wsi pod Olsztynem, w pobliżu lasu i jeziora co jest bardzo fajne. Mamy psa i dwa koty, które  podporządkowały sobie 10 razy większego od siebie psa. 

W wolnym czasie jeżdżę na rowerze, pływam w jeziorze, chodzę „z kijami” po lesie. oraz chodzę na siłownię. Lubię wypady w teren i odwiedzanie interesujących miejsc. Ostatnio moim odkryciem było Tolkmicko nad Zalewem Wiślanym z pięknym rezerwatem przyrody i tajemniczym głazem zanurzonym w wodach zalewu. Co jeszcze? Dobry film, książka, sztuka, czas z przyjaciółmi na koncercie czy przy ognisku.
 

MAGDALENA_ZYGADŁO
MAGDALENA ZYGADŁO, RADCA PRAWNY MICHELIN
Cookie Privacy

To watch this Youtube video : Accept all Purposes related to Youtube (consider you have to accept all except Geolocation) + Accept Youtube partner


Open cookie Preferences